Аспірантка УКУ Богдана Тараніна представила результати досліджень про бібліотеки православних монастирів Києва XVIII століття

5 червня відбувся черговий міждисциплінарний науковий семінар програми УКУ «Київське християнство», на якому виступила аспірантка кафедри нової і новітньої історії України Богдана Тараніна. Доповідачка представила один із розділів своєї дисертації про бібліотеки православних монастирів Києва XVIII ст. Зокрема, докторантка Богдана презентувала попередні результати досліджень про книжковий репертуар у досліджуваних обителях.

Під час семінару Богдана Тараніна представила третій розділ дисертації, яку вона пише під науковим керівництвом професора Ігоря Скочиляса, та у рамках програми «Київське християнство». Презентований розділ – це аналіз книжкового репертуару православних монастирів Києва XVIII ст., зокрема релігійної літератури. Дослідниця виділяє дві тематичні рубрики під час таких студій – sacra та profana. Власне і було стисло проаналізовано першу зі згаданих рубрик.

Основну увагу Богдана Тараніна звернула на вивченні літургійної літератури, на підставі якої здійснює спроби виснувати про успішність чи неуспішність уніфікації богослужбового життя у досліджуваних обителях. Маркерами таких змін виступають видання богослужбових книг до реформи чи після реформи. Також було представлено репертуар книг патристичної спадщини у бібліотеках монастирів, зокрема найбільш популярними були творіння св. Йоана Золотоустого. Наприкінці, Богдана розповіла про склад проповідницької та житійної літератури.

Захід відбувся як щомісячний аспірантський науковий семінар та спільний міждисциплінарний семінар програми «Київське християнство», за участі аспірантів, викладачів та працівників УКУ.

Календар подій

Жовтень 2019 loading...
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
25
26
27
28
29
31
1
2
3