На перехресті культур: монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі / Наукові редактори: Альфредас Бумблаускас, Сальвіюс Кулявічюс, Ігор Скочиляс. Колективна монографія. Вільнюс: [Вільнюський університет], 2017. 472 с.: ілюстр.

Наукові редактори: Альфредас Бумблаускас, Сальвіюс Кулявічюс, Ігор Скочиляс

Колективна монографія литовських й українських дослідників пропонує новий інклюзивний підхід до інтерпретації спільної культурної спадщини обох народів. Географічна локалізація Литви на балто-слов’янському пограниччі латинської та візантійської цивілізацій детермінувала появу у Вільнюсі в XIV ст. однієї з найдавніших релігійних інституцій у столиці ВКЛ – спочатку православного, а від XVI ст. унійного монастиря Пресв. Трійці. Аж до середини ХІХ ст. спільнота ченців східного обряду і створені нею інституції були місцем зустрічі литовського Заходу та руського (українсько-білоруського) Сходу, а також духовним центром Василіянського чину і всієї Київської (Віленської) митрополії. Водночас Святотроїцька обитель перетворилася на важливий осередок публічної репрезентації культурних моделей Slavia Orthodoxa, Slavia Unita та Lithuania Latina в поліетнічному і мультиконфесійному соціумі ВКЛ.

Відеорецензія д-ра Андрія Портнова (Європейський Університет Віадріна), від 7:27 хв.

490грн

Перегляд PDF файлу