Д-р Богдан Лазорак розповів про рукописи і стародруки церковних братств в архіві Івана Франка

6 листопада відбувся спільний семінар кафедри філології та програми УКУ «Київське християнство», який Гуманітарний факультет провів у співпартнерстві з Домом Франка. Прелегентом на семінарі виступив директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” д-р Богдан Лазорак з темою «Рукописи і стародруки церковних братств XVI-XVIII ст. Київської митрополії в архіві Івана Франка».

ФОТО

Під час семінару д-р Богдан Лазорак представив результати своїх джерельних студій архіву Івана Франка, який зберігається в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка у Києві. Зокрема, Іван Франко за роки своїх мандрівок зібрав до свого архіву чимало документів та книг (стародрукованих і рукописних) церковного характеру, у т. ч. статути церковних братств, реєстри, касові записи, богослужбові книги із терен Холмської, Перемиської, Львівської та ін. єпархій.

Під час дискусії та обговорення спадщини Івана Франка, зокрема його архіву, учасники заходу наголосили на перспективності церковних студій на підставі архіву Франка, оскільки чимало матеріалів з цієї збірки до сих пір залишаються поза увагою дослідників, та не вводились до наукового обігу.