Д-р Іван Альмес виступив у Вроцлаві про приватні книжкові зібрання православних та унійних ченців Львівської єпархії домодерного часу

18-19 червня 2019 р. д-р Іван Альмес з УКУ взяв участь у Другій міжнародній провенієнційній конференції «Приватні колекції у зібраннях давньої книги», яка відбувалася у Національному закладі ім. Оссолінських у Вроцлаві.

Конференція була організована у рамках діяльності Провенцінційної дослідницької групи, створеної у 2016 р. спільними зусиллями наукових інституцій Польщі для вивчення та удоступнення провенієнцій (різноманітних записів, печаток, маргіналій тощо) на стародрукованих та рукописних книгах (програма конференції). Власне такий дослідницький осередок було ініційовано після конференції у 2016 р. «Давня книга та її власники». Участь у цьогорічній конференції взяли близько 50 учасників з наукових інституцій Польщі, України, Литви, Німеччини та Швеції.

Д-р Іван Альмес з УКУ виступив із доповіддю про приватні книжкові зібрання православних та унійних ченців Львівської єпархії XVII–XVIII ст. Вивчення книжкових зібрань ченців східного християнського обряду здійснено на підставі аналізу «списків книг» з архівних фондів наукових інституцій Львова та Тернополя. Зазвичай після смерті монахів їхні книжкові збірки переходили у власність обителей, у яких вони мешкали, та інколи їхній перелік записували у монастирських документах (інвентарях, хроніках, списках померлих ченців) серед описів їхнього майна. Власне вдалося виявити «списки книг» 15 ченців, здебільшого другої половини XVIII ст.

За словами організаторів конференції, зокрема відділу стародруків Бібліотеки Національного закладу ім. Оссолінських, найближчим часом будуть опубліковані матеріали конференції, а впродовж наступних років планується провести ще декілька наукових заходів про історію давньої книги та її власників.

Календар подій

Жовтень 2019 loading...
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
25
26
27
28
29
31
1
2
3