Д-р Оксана Прокоп’юк виступила в УКУ, представивши результати дослідження про подорожі афонітів у Київській митрополії XVIII ст.

23 травня на міждисциплінарному науковому семінарі програми «Київське християнство» з доповіддю на тему «Грецький Схід та Київська митрополія: “пригода” афонського архимандрита Косми у Гетьманщині в середині XVIII століття» виступила провідна наукова співробітниця Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника д-р Оксана Прокоп’юк.

ФОТОЗВІТ

Під час наукового заходу було представлено результати мікроісторичного дослідження матеріалів справи архимандрита Лаври св. Афанасія Афонського Косми, що розглядалася Київською духовною консисторією та Св. Синодом у середині XVIII ст. Грецький чернець, збирач милостині, потрапивши в Гетьманщину, зіткнувся з місцевими структурами влади, як державними, так і церковними, що проявилося в різного роду організаційних питання збору пожертв, відобразило особливості функціонування системи управління митрополією.

Як зауважила доповідачка, архимандрит Косма комунікував з представниками різних прошарків тогочасного суспільства. Зокрема, на прикладі вкладів та вкладників д-р Оксана Прокоп’юк розглянула ранньомодерну спільноту Гетьманщини як носіїв певної релігійної культури. Такі студії виступають добрим наочним прикладом для вивчення шляхів поширення реліквій та їх сприйняття в Київській митрополії.

Участь у міждисциплінарному науковому семінарі та обговоренні взяли студенти магістерської програми з історії, аспіранти та викладачі гуманітарного факультету.

Липень 2019 loading...