Завантаження Події

Богословʼя та обрядово-канонічні приписи Замойського собору: джерела та нові інтерпретаційні підходи

Понеділок, 9 Грудня 2019

11:00

9 грудня відбудеться семінар-робітня “Богословʼя та обрядово-канонічні приписи Замойського собору:джерела та нові інтерпретаційні підходи”.
Однією з дослідницьких гіпотез, яку пропонується обговорити під час семінару-робітні, є теза про те, що Замойський собор не тільки засвоїв досвід Тридентської реформи латинського християнства, але й кодифікував набутий упродовж XVII – перших десятиліть XVIII ст. культурний, духовний і почасти соціальний досвід єдності Київської митрополії з Римською Церквою та діалогу з православними.

ПРОГРАМА:
11.00−11.10 – Відкриття семінару-робітні, представлення рішень Синоду Єпископів УГКЦ щодо відзначення 300-ліття Замойського собору (представляє проректор з наукової роботи УКУ проф. Ігор Скочиляс)
11.10−11.30 – Представлення концепції Міжнародної наукової конференції “Кодифікуючи традицію: Замойський собор Київської митрополії 1720 року (канонічні джерела, унійне богословʼя та культурно-релігійна програма) (Замостя − Рим, 2020) (представляють проф. Анджей Ґіль, Люблінський католицький університет; Івана-Павла II; проф. Ігор Скочиляс (Український католицький університет)
11.30−11.50 – Богословська та обрядово-канонічна проблематика Замойського собору: тези до дискусії (представляє доктор Тарас Шманько, в. о. завідувача Кафедри літургійних наук Філософсько-богословського факультету)

Початок об 11 год., ауд. 101 (ФБФ УКУ, вул. Хуторівка, 35а)