Дослідницькі проекти

Видавнича серія «Київське християнство»

Започаткована у 2013 р. видавнича серія «Київське християнство» представляє наукові результати навчально-дослідницької програми Гуманітарного та Філософсько-богословського факультетів Українського католицького університету «Київське християнство». Ця академічна ініціатива має зміцнити пророчий голос Київської Церкви і сприяти єдності українських Церков Володимирового Хрещення. Від 2015 р. почав діяти публічний сеґмент програми – проект «Соборна Україна та Київська традиція», який уможливлює […]

Детальніше

Тетяна Вілкул. Книга Ісуса Навина

Книга Ісуса Навина за давньослов’янським четій-текстом у списках XIV-XVI ст. (2015 р.)

Детальніше

Тарас Шманько. Требники київської традиції XVI–XVIII ст.

Проект про рукописні Требники Київської Церкви XVI–XVIII ст. (2017-2018 рр.).

Детальніше

Максим Яременко. Київська православна митрополія XVIII ст.

Проект про Київську православну митрополію XVIII ст. виконувався у 2015 р.

Детальніше
,,

Наша програма ставить собі за мету – спробувати підняти з глибин історичні джерела, щоб історично і по-богословськи переосмислити київську традицію, та перейти з модальності об’єкта великих центрів християнства – чи Риму, чи Москви, в модальність суб’єкта. Ми хочемо перейти від мовчання до мовлення. Ці книжки – це перші звуки цього мовлення, які далі перейдуть у склади, у слова, у речення і у дискурс. Це і є нашою кінцевою метою.

о. Роман Завійський, співкоординатор проекту
,,

Ми хочемо стати тим експертним середовищем, яке буде пояснювати і давати експертні оцінки для державних інституцій і громадських організацій та політиків, аби вони приймали обгрунтовані адекватні рішення для сучасної України. Однією з актуальних сьогодні тем є тема примирення, і ми хочемо показати на конкретних прикладах, як Київська Церква в історичній ретроспективі шукала шляхи до порозуміння та єдності, попри конфесійні розбіжності.

Ігор Скочиляс, координатор проекту