Професор Леонід Тимошенко розповів про руську та московську культурно-релігійні моделі XVI – першої половини XVII ст.

26 листопада відбувся черговий міждисциплінарний науковий семінар програми УКУ «Київське християнство», на якому виступив професор Леонід Тимошенко на тему: «Руська і московська культурно-релігійні моделі XVI – першої половини XVII ст.: спільне і відмінне (на прикладі традиції і практики поминання померлих».

ФОТО

Під час семінару професор Леонід Тимошенко представив культурно-релігійні особливості Київської та Московської митрополій на прикладі поминальних практик, зокрема охарактеризувавши джерельний потенціал Пом’яників чи Синодиків. Після розлого історіографічного огляду та характеристики джерельних матеріалів, власне і було здійснено порівняння поминальних практик у руській та московській традиціях. Наприклад, до відмінностей професор Тимошенко відносить відсутність образу «страшної смерті» у московській традиції досліджуваного періоду.

Зрештою, підсумовуючи, Леонід Тимошенко відзначив, що на відміну від релігійних практик у Київській митрополії, у московській традиції не існувало ктиторства, церковних братств, соборноправності тощо. І власне ці та інші особливості виступають одними із маркерами для характеристики окремих руської та московської релігійно-культурних моделей.

Наприкінці семінару відбулось обговорення за участі викладачів і студентів УКУ, а також представників академічних середовищ Львова, та гостей з Білорусі.

Календар подій

Вересень 2020 loading...
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4