Студенти програм культурологія та історія УКУ провели у Києві навчальну експедицію з курсу релігійна культура

Упродовж 30 травня – 1 червня у рамках навчального курсу «Релігійна культура», який провадить проф. Ігор Скочиляс, та за підтримки навчально-дослідницької програми УКУ «Київське християнство», у Києві тривала навчальна експедиція студентів 3 курсу програми «Культурологія» та студентів 5 курсу програми з історії.

ФОТОЗВІТ

У перший день студенти відвідали Михайлівський Золотоверхий монастир, де ознайомчу екскурсію для них провів насельник обителі – ієромонах Михаїл (Карнаух). Окрім історичної довідки про монастир, студенти особливо зацікавились роллю чернечого осередку під час Євромайдану. Під час цих подій у монастирських церквах існували операційні та «гуртожитки» для активістів. Опісля студенти здійснили історико-культурологічний прохід Андріївським узвозом, та ознайомились із історичною частиною Подолу.

Програма першого дня експедиції завершувалась публічною лекцією професорки Національного університету «Києво-Могилянська академія» Наталії Яковенко, яка розповіла про релігійну культуру домодерної України на прикладі чудотворних ікон Київської православної митрополії XVIII ст.

У другий день навчальної експедиції у Києві студенти взяли участь в академічній екскурсії в інформаційно-виставковому центрі «Музей Майдану». У цьому ж центрі частина студентів представила презентації на тему «Бог на Майдані: феномен інкультурації релігійного коду культури в постмодерному суспільстві». Оскільки одним із завдань учасників експедиції, окрім участі у екскурсіях та історичних проходах, було підготувати коротку доповідь. Студент обирав певний об’єкт чи тему, про що готував виступ, й таким чином долучитися до експедиції у якості доповідача. Дискусії про трансформації в сучасній Україні, зокрема тематика Революції Гідності та Томосу, цього ж дня продовжилися за участі студентів НаУКМА у Центрі польських і європейських досліджень ім. Єжи Ґєдройця.

В останній день експедиції студенти відвідали Національний заповідник «Софія Київська». Тут цікаву екскурсію з особливим наголосом на історії графіті у соборі провів заступник генерального директора НЗ «Софія Київська» д.і.н. В’ячеслав Корнієнко. Опісля студенти разом з керівниками експедиції поїхали до Києво-Печерської лаври. Ознайомила з історією української святині та її основними культурними пам’ятками д-р Оксана Прокоп’юк, провідна наукова співробітниця Національного історико-культурного музею-заповідника «Києво-Печерська лавра».

Очікуваннями та враженнями від поїздки ділиться студент 3 курсу програми «Культурологія» В’ячеслав Корбут: «Ми виїхали отримати особисте пережиття предмету наших аудиторних дискусій. Програму запланували насичену. Це і екскурсії в найбільш визначні храми Києва і наукові дискусії в середовищі Києво-Могилянської академії і походи в музеї, а також доповіді самих студентів на дотичні теми. Це і не дивно, оскільки набагато краще засвоювати знання в безпосередньому контакті з тим, що вивчається».

Зрештою, студент В’ячеслав конкретизує очікування учасників експедиції, та здобутий досвід: «Очікування від поїздки були різними, одні чекали на неї, другі радше вимушено вирішили поїхати, адже в іншому випадку потрібно відпрацювати пропуск, треті не мали жодних передбачень, що буде відбуватися, четверті сприймали поїздку, як можливість побути всією групою разом, нарешті зустрітися. Проте спільною були втома та стрес від захисту курсових робіт, заліків та іспитів. Напевне не було таких хто очікував, що, на перший погляд, додаткова робота і навчання принесе стільки радості та нових сил».

Експедиція відбулася за підтримки навчально-дослідницької програми УКУ «Київське християнство».

Фото – ©Даниїл Тюрін

Липень 2019 loading...