Д-р Томаш Ген-Конарський виступив із доповіддю про “націоналізацію” греко-католиків Галичини останньої чверті XVIII ст.

9 червня відбувся черговий міждисциплінарний науковий семінар програми Київське християнство, Центру релігійної культури імені Ігоря Скочиляса та кафедри історії УКУ. З доповіддю на тему: “Verstaatlichung Унійної Церкви в Галичині останньої чверті XVIII ст. або окциденталізація all’austriaca” виступив д-р Томаш Ген-Конарський з Інституту історії ім. Тадеуша Мантойфля Польської академії наук.

В доповіді було висловлено тезу про національні прояви унійного духовенства, яке під австрійським контролем у кінці XVIII ст. почало себе ідентифікувати як руське духовенство, що веде за собою руський народ. Унійне духовенство не бажало ідентифікувати себе із поляками, як прихильниками ідей Французької революції, та вивело у публічний простір Австрійської монархії тезу про окремішність руської національної спільноти чим ввело її у новий політичний процес.

Дискутант: проф. Вадим Ададуров (УКУ, Львів)