У співпраці зі Супрасльським муніципалітетом і за підтримки гранту ЄС опубліковано новий том видавничої серії “Київське християнство”

Опубліковано книгу 1 тому 27 видавничої серії “Київське християнство”. Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Спільна історія – те саме майбутнє. Супрасль – Синьковичі – Львів», реалізованого головним бенефіціаром – Супрасльський муніципалітет, за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014–2020, а також за жертовної підтримки українських меценатів програми “Київське християнство”.

Книга 1 охоплює факсимільне відтворення рукописних нотних текстів і транскрипцію хорових партій. Докторка мистецтвознавства, професорка кафедри теорії музики Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Ольга Шуміліна здійснила реконструкцію, набір нотних текстів і дослідження. Науковим редактором виступив доктор мистецтвознавства Юрій Ясіновський.

Видання супрасльських кантиків (партесних багатоголосих творів) кінця XVII ст. розкриває яскраву й невідому досі сторінку церковно-музичної історії Супрасльського Благовіщенського монастиря у період його активної життєдіяльності під омофором Василіянського чину. Розташований на перетині білоруської, української та польської релігійних культур, монастир відігравав важливу роль у сприйнятті й засвоєнні західних новацій, зберігаючи при цьому першооснову літургійної, богословської та музичної практики cхідного обряду.

Цього року також буде опубліковано книгу 2 досліджень про Супрасльські кантики, яка міститиме реставрацію повних партитур 49 композицій (т. 2, кн. 2) та дослідницькі статті з музичної історії монастиря, кодикологічних і палеографічних спостережень над рукописними пам’ятками й особливостями церковнослов’янської мови з рисами української говірки (т. 3, кн. 2).

Супрасльські кантики кінця XVII століття – пам’ятка василіянської церковної музики: у 3-х т., 2-х кн. / реконструкція, набір нотних текстів і дослідження О. Шуміліної; наук. ред. Ю. Ясіновський; т. 1, кн. 1: Факсиміле супрасльських кантиків. Транскрипція партитури. Львів: Український католицький університет, 2022. 960 с. (Історія української музики: джерела, вип. 28; Серія «Київське християнство», т. 27, кн. 1).

Зміст книги за посиланням.