Відбулася XXXII Міжнародна наукова конференція “Історія релігій в Україні”

30-31 травня відбулася XXXII Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні», одними із співорганізаторів якої були Центр релігійної культури імені Ігоря Скочиляса та Навчально-дослідницька програма «Київське християнство». Конференція проходила у змішаному форматі через платформу ZOOM та у приміщенні Львівського музею історії релігій.

Конференцію організували Інститут релігієзнавства, філія Львівського музею історії релігії, за участі Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України.

Під час конференції презентували три найновіші видання серії “Київське християнство”:

Замойський провінційний собор Руської Унійної Церкви 1720 року, кн. 1: Діяння та постанови / упоряд. Р. Паранько, Іг. Скочиляс, Ір. Скочиляс. – Львів: Український католицький університет, 2021. – с + 804 с. – (Серія «Київське християнство», т. 23).

Богословський трактат Кирила Транквіліона Ставровецького «Зерцало богословії» (Почаїв 1618): Факсимільне видання, транслітерація тексту і наукове дослідження / відпов. ред. В. Мойсієнко. Львів: Видавницво УКУ 2021. – 616 с. (Серія «Київське християнство», т. 24).

Супрасльські кантики кінця XVII століття – пам’ятка василіянської церковної музики: у 3-х т., 2-х кн. / реконструкція, набір нотних текстів і дослідження О. Шуміліної; наук. ред. Ю. Ясіновський; т. 1, кн. 1: Факсиміле супрасльських кантиків. Транскрипція партитури. Львів: Український католицький університет, 2022. 960 с. (Історія української музики: джерела, вип. 28; Серія «Київське християнство», т. 27, кн. 1).

Модерував презентацію згаданих книг директор Центру релігійної культури імені Ігоря Скочиласа д-р Іван Альмес. А участь під час представлення останніх видавничих здобутків програми Київське християнство взяли декан Гуманітарного факультету д-р Андрій Ясіновський, д-р Ірина Скочиляс з Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та проф. Ольга Шуміліна з Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.

Під час секції “Релігійні процеси в історичному розвитку”, яку модерував д-р Іван Альмес, виступили випускниці магістерської програми УКУ з історії та аспірант програми “Київське християнство”. Соломія Гребеняк виголосила доповідь на тему: “Латиномовна шкільна драма про Костянтина Великого в Бучацькому василіянському колегіумі 1759 р.: сюжет, структура і стильові ознаки”. Наталія Федишин розповіла про основні висновки своєї магістерської роботи, захищеної в УКУ, у своєму виступі: “Візуалізація культу”: графічні зображення Почаївської чудотворної ікони Богородиці другої половини XVIII століття”. Взяв участь у конференції й аспірант програми “Київське християнство” Михайло Тупиця, який розказав про проповідницькі твори київських авторів на парафіях Мукачівської унійної єпархії середини XVIII століття.