Собори Київської архиєпархії XV−XVIII століть: документи і матеріали / заг. ред. та істор. нарис Ігоря Скочиляса; упоряд. Дарії Сироїд, Ігоря Скочиляса та Ірини Скочиляс. – Львів: Український католицький університет, 2022. – ccxxx + 418 c. – (Серія «Київське християнство», т. 14).

Ігор Скочиляс

Книга присвячена одному з найбільш яскравих феноменів культурно-релігійного життя Руської Церкви домодерного періоду – соборам духовенства Київської митрополичої архиєпархії. Собори відбувалися в головних адміністративних центрах (передовсім у Вільні, Києві, Мінську й Новгородку) та територіально покривали землі сучасних Білорусі, Литви й України, а частково також Латвії, Польщі, Росії. Впродовж XV–XVIII ст. єпархіяльні собори були основою організації й канонічної структури Православної та Унійної Церков і важливим публічним форумом усієї українсько-білоруської етноконфесійної спільноти в межах Великого князівства Литовського і Корони Польської. Видання містить 45 документів латинською, польською, руською та церковнослов’янською мовами, публікація яких супроводжується перекладами на сучасну українську.

ISBN 978-617-7637-41-6

560грн