єрм. Юстин Бойко, студит. Святий Климент Римський в агіографічних та літургійних церковнослов'янських рукописах. – Львів: Український католицький університет, 2020. – 584 с. + 24 іл. (Серія «Київське християнство», т. 20).

єрм. Юстин Бойко, студит

Монографія вперше в міждисциплінарному ключі представляє постать святого Климента Римського – Отця Церкви і четвертого понтифіка. За християнською традицією, св. Климент проповідував Євангеліє на теренах сучасної України, в Херсонесі (де віднайдено його мощі), та прийняв у Криму мученицьку смерть за Христову віру. На підставі широкого кола кириличних рукописних текстів автор простежує джерела формування на слов’янських землях (Болгарія, Русь і Сербія) агіографічної та літургійної традиції почитання св. Климента Римського. Цими джерелами були як оригінальні твори климентинської літератури, так і переклади з грецької й латинської мов – житія, мучеництва, служби, похвальні слова, розповіді про чуда тощо.

єрм. Юстин Бойко, студит. Святий Климент Римський в агіографічних та літургійних церковнослов’янських рукописах. Львів: Український католицький університет, 2020. 584 с. + 24 іл. (Серія “Київське християнство”, т. 20).

ISBN 978-617-7637-23-2

350грн